МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу

СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ

Голубівської гімназії Голубівського ліцею

на 2022-2023 н. р.

Обговорено та схвалено на засіданні

методичної ради

Голубівської гімназії

Керівник: Булава О.П.

НАУКОВО-МЕТОДИЧНА ПРОБЛЕМА

МО ВЧИТЕЛІВ СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ:

«ФОРМУВАННЯ КЛЮЧОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ І НАВИЧОК УЧНІВ НА УРОКАХ СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ»

Методичне об’єднання ставить такі основні завдання на 2022-2023 навчальний рік:

1. Забезпечення зростання якісної підготовки здобувачів освіти, досягнення ними обов'язкового рівня з найважливіших пріоритетних умінь відповідно до державних вимог.

2.  Спрямувати роботу на забезпечення високого рівня викладання української мови та літератури, історії, іноземних мов, зарубіжної літератури, формування в учнів  ключових компетентностей і практичних умінь і навичок.

3. Підвищення професійної компетентності педагогів щодо запровадження інноваційних і сучасних інформаційних технологій та методик навчання на уроках.

4.Формувати інформаційну культуру та компетентності вчителів суспільно-гуманітарного циклу

5. Навчати школярів користуватися всіма багатствами мовних засобів, формувати у школярів уміння і навички зв’язного усного і писемного мовлення.

6. Забезпечувати засвоєння учнями орфографічних та граматичних норм української літературної мови.

7. Формувати критичне мислення на уроках предметів суспільно-гуманітарного циклу.

5. Удосконалювати форми і методи роботи на уроках української мови та літератури, історії, правознавства, зарубіжної літератури, творчо підходити до кожного уроку, впроваджуючи в практику досягнення педагогічної науки.

6. Систематично знайомитися та впроваджувати в практику сучасні освітні технології та інновації.

7. Активізувати позакласну роботу з навчальних предметів, розвиваючи при цьому творчі здібності учнів.

9. Проводити індивідуальну роботу з обдарованими учнями і з невстигаючими учнями.

10. Використовуючи різні засоби, форми і методи навчання, виховувати в учнів любов до рідної мови, повагу до історії, культури і традицій свого народу, інших народів світу.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЧЛЕНІВ МЕТОДИЧНОГО

Вчитель методист

Зарубіжна література

2022

Мета і завдання МО вчителів суспільно - гуманітарного циклу на 2022 – 2023 н. р.

1.Спрямувати роботу на виконання основних стратегічних завдань оновлення освіти:

– Конституції України,

– Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Положення про загальноосвітній навчальний заклад»;

2.Розкривати духовне багатство української і світової літературної скарбниці, прилучати учнів до естетичного сприйняття художніх творів і літературної мови як засобу втілення художнього образу й ідеалу творчості письменників.

3.Удосконалювати мовленнєву діяльність учнів на комунікативній основі.

4.Дотримуватися єдиного мовного та орфографічного режимів.

5.Плекати любов і повагу до українського слова.

6.Працювати над удосконаленням культури мовлення.

7.Допомагати вчителям в забезпеченні високого рівня викладання предметів гуманітарного циклу рідною (державною) мовою.

8.Працювати над постійним підвищенням якості вкладання предметів як засобу підвищення ефективності уроку, професійної майстерності вчителя.

9.Удосконалювати зміст і структуру уроків, форм та методів навчання відповідно до освітніх стандартів.

10.Вивчати та використовувати на практиці інноваційні методи навчання.

11.Розвивати пізнавальні і творчі здібності учнів.

12.Залучати учнів до участі в олімпіадах з української мови та літератури, конкурсі ім. П. Яцика, Т. Шевченка, пошуково-дослідницькій роботі МАН, різноманітних конкурсах.

13. Аналізувати уроки, виховні заходи, результати шкільних олімпіад, конкурсів та участь в олімпіадах.

14.Готувати учнів до ДПА, до проходження ЗНО з української мови та літератури.

15.Продовжити роботу зі створення навчально-методичного комплексу з української мови та літератури.

16.Сприяти творчому розвитку учнів, становлення їх особистості.

17.Формувати активну громадську позицію вчителів та учнівської молоді.

18.Вивчати й аналізувати навчальні програми, підручники, посібники, інструкції та рекомендації МОНУ, методичного кабінету.

19.Діагностувати педагогів з питань навчання і виховання з метою визначення напрямків діяльності.

20.Обговорювати актуальні питання навчання і виховання.

21.Аналізувати якість знань, умінь та навичок, виявлення та пошук шляхів подолання труднощів під час вивчення окремих тем (розділів) навчальних програм.

22.Координувати планування.

23.Виробляти методичні рекомендації з проблем навчання і виховання (результат роботи над науково-методичною проблемою).

24.Ознайомлюватися з новинками психолого-педагогічної та методичної літератури, фаховими періодичними виданнями.

25.Вивчати й узагальнювати досвід вчителів.

26.Ознайомлюватися з позитивним педагогічним досвідом, впроваджувати його в практику роботи.

1.Фауст. Сторожук Н.О.

2.Гоголь. Сторожук Н.О.